rury

Cyrkulacja wg mojego rozwiązania nie załacza sie samoczynnie, musi byc wejscie do łazienki lub podejscie do zlewozmywaka, czyli wtedy gdy to jest konieczne.
Ale skoro ma byc „zimny wychów” to masz rację, załaczanie cyrkulacji musi byc kontrolowaneOtóż za kilka dni będę wymieniał całą instalację w u siebie w budynku i zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu cyrkulacji.Budynek jest piętowy (taka typowa PRL-owska kostka z piwnicą) i nie potrafię wymyślić jak ją wykonać, żeby była sprawna.Bawić się w regulację ciśnień dla każdego piętra nie chcę,bo z tego co rozumiem to raz ,trzeba mieć trochę większą wiedzę w temacie,a dwa jest to dość mozolny proces.
Wymyśliłem wiec żeby zamontować dwa oddzielne obiegi z pompami dla każdego piętra i połączyć je przed powrotem do zbiornika.Jedna pompa dla strefy sypialnej (piętro) sterowana czasowo np 7-9 i 17-22, a druga dla strefy dziennej (parter) uruchamiana automatycznie po wejściu do łazienki (np.wspomnianym czujnikiem ruchu). Ze względu na straty, bo trudno uniknąć tego tematu to dwa obiegi są lepszym rozwiązaniem. Wszystko uzaleznione jest od lokalizacji łazienek, wc i kuchni, jezeli odległosci są duze to te dwa obiegi nie zaszkodzą. Jest to drozsze rozwiązanie, ale komfort uzytkowania ma swoją cenę.
Kwestia sterowania cyrkulacją powoduje jak widac w tym wątku wielkie emocje, a calkiem niepotrzebnie. Oszczedzam na hydrauliku to mogę sobie pozwolić na wydanie tych 300 zł. więcej.I o komfort tu głównie chodzi,bo te kilka złotych w miesiącu nie zrobi mi większej różnicy. Rury będą dobrze ocieplone,wodę przygotuje pompa ciepła wiec udrażnianie rur Warszawa chyba mogę sobie pozwolić na ten luksus.Zresztą, jak dobrze przemysle sterowanie pompami to i tak będą chodzić tylko wtedy jak będzie potrzeba.
Ale przecież cyrkulacji nie robi się do danego punktu, tylko do pomieszczenia. Jeśli robisz cyrkulacje do łazienki, a wszystkoe punkty zasilane są z tej samej rury, to wszystki będą miały ciepłą wodę praktycznie od razu.

A czy mogliby koledzy jeszcze podrzucić pomysł na jakąś sensowną pompę w rozsądnej cenie?
Nie chcę się wdawać w dyskusje nt. strat ciepła i oszczędności na prądzie,tylko proszę o odpowiedź, czy myślę w dobrym kierunku,czy raczej zdecydowanie przekombinowałem?
i nie moze być automatyki

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s