działanie

U mnie cykulacja jest zrobiona tak …
Pompa Wilo 4,5W pompuje wodę tylko pod rozdzielacz na górę z niego każdy odbiornik będzie miał w ciągu sekundy ciepłą wodę.Taki sterownik jak ten wskazany przeze mnie, jeśli działa, to bardzo by mi odpowiadał. Wygląda na to, że załatwia temat obniżenia temperatury wody cyrkulującej w rurach CWU. Co jakiś czas w stałych cyklach załącza pompę na krótko i przerwa. Dokładnie tak robiłem z moją poczciwą centralką alarmową Satela CA64, ale padła. Teraz mam Jablotrona i mało, że nowy (gwarancja, nie będę na razie grzebał), to już wiem, że nie ma takich timerów na cykliczne załączanie. Poza tym ten patent z samoczynnym wyłączaniem, jak nikt nie korzysta z wody przez jakiś czas, to też coś, czego nigdzie nie widziałem. W zasadzie nie potrzeba nic więcej, a i tak kiedyś można ten sterownik ożenić z centrala alarmową, bo ma wejścia do sterowania. Cena rzeczywiście niewysoka, jeśli to porównać z ceną byle jakiego modułu sterującego do alarmu. Ale nawet za darmo nie wezmę czegoś, co nie działa, dlatego rozpytuję.
Zajrzę do tego Twojego tematu, bo chciałbym się przekonać, czy rzeczywiście jest o co walczyć, jeśli chodzi o potencjalne oszczędności.
Cyrkulacji na dole nie robiłem bo odbiorniki są stosunkowo blisko , a w kuchni się obejdzie.u mnie w tej chwili cyrkulacją na pierwszym piętrze steruje sterownik z kotła bo tam mam tymczasową łazienkę i po remoncie tak zostanie zwłaszcza,że jest możliwość wysterowania go godzinowo,a w lazience na parterze(po remoncie) prawdopodobnie będzie sterował system bezprzewodowy jednego z producentów bezprzewodowych systemów inteligentnych,ale konkretne rozwiązanie przedstawię po zapoznaniu się z ich ofertą. podniosę nieco temat, bo tu trwała dyskusja o ekonomii stosowania cyrkulacji CWU. Jakiś czas temu sam się udzielałem w tym temacie, bo zrobiłem sobie sterowanie pompą cyrkulacyjną z centrali alarmowej. Działało super, ale niedawno centralę szlag trafił. Wymieniłem na inną, która mimo licznych zalet nie ma już takich funkcji, które są potrzebne do sterowania. Poza tym jest na gwarancji, więc nie mogę w niej grzebać przez co najmniej 2 lata. Muszę szukać innych rozwiązań.
Czy ktoś może ma coś takiego, co można obejrzeć tutaj?

Czy to w praktyce działa tak jak napisano?
Poza tym pytanie, czy ktoś detalicznie liczył koszty pracy cyrkulacji? Na stronie www firmy, która to sprzedaje, jest analiza kosztów i oszczędności, zależnie od sposobu sterowania pompą cyrkulacyjną. Aż się za głowę złapałem, ile to może kosztować. Chyba sam sprawdzę jak to jest u mnie w domu, bo jeśli podobnie, to opłaca się wydać udrażnianie kanalizacji wuko jakieś pieniądze, żeby zaoszczędzić. U mnie rezygnacja z cyrkulacji nie wchodzi w grę – każdy punkt odbioru wody jest oddalony od kotłowni powyżej 4m.
Wysterowane pompy mam z alarmu Integra gdzie napisany jest algorytm załączania o konkretnej godzinie w konkretny dzień, dodatkowo od wyczucia pierwszego ruchu przed łazienka o określonej godzinie , inaczej na weekend i inaczej w normalny dzień.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s