kombinacja

Ludzie to robili i robią, są dość konkretne artykuły na ten temat, z nich dowiesz się jaka jest zależność powierzchni i wielkości takiego akumulatora, do powierzchni budynku i jaka potrzebna powierzchnia kolektora, żeby „to miało ochotę działać jak zakładamy”Urządzenia za ok.15tys.zł robi Wam pasywny bez zająknięcia i bez dbania o szczegóły a w dodatku energię na cwu,którego zużycie energii będzie kilkukrotnie wyższe w pasywnym niż na ogrzewanie,zmniejsza o 2,5 raza a wy jeszcze wymyślacie coś za grube dziesiątki tys.zł ?
Po jaką cholerę ? Zaręczam Ci, że ta mikra masa pod budynkiem na Twoim obrazku to MIKRA „mikra masa”nie neguję tego co zrobiłeś, ale są ludzie poza Tobą i poza innymi budującymi „klasycznie”, którzy wolą inaczej – pod prąd jeśli tak uważasz, tylko że nie każdy najpierw zgłębia temat na podstawie jemu dostępnych informacji a potem tworzy przykłady, są jednostki „wybitnie optymistyczne”, czasem nawet nieskażone podstawowymi umiejętnościami matematycznymi i podstawowa wiedzą fizyczną

Jak czytam o cysternach montowanych pod domem,jak czytam o kanałach i buforach basenowych pod domem,jak czytam o pakietach montowanych zamiast komfortowych okien to odnoszę wrażenie,że coś jest nie halo.
Kilkanascie lat temu można było o tym myśleć ale nie dzisiaj.
Podobnie jak z węglarzami,zastani są w PRL-u…czytałem Twój dziennik i jest bardzo fajny i domek też ale nie masz domku pasywnego więc głupot nie pisz. Przecież piszę,że bez cystern,bez mega izolacji,bez dużych kombinacji,bez buforow mam zuzycie energii na ogrzewanie na poziomie pasywnego czyli 15kWh/m2/rok a cwu 1400kWh,to wszystko w koszcie ogólnym znacznie mniejszym niż gdybym postawił pasywnego.
sprawdzam czy ma sens zrobienie akumulatora ciepła do ogrzewania na cały sezon. jeżeli uda się taki zrobić i przypuśćmy będzie on miał sens w domu nie pasywnym a takim co ma przypuśćmy 50kWh to taki się zrobi i nie trzeba pomp ciepła itp. z tego co liczę to najdroższe w tym będzie ocieplenie i temu myślę o proszku pigeona, jakby się udało go załatwić to samo wykonanie tego akumulatora (nie licząc kolektora) nie byłoby zbyt drogie. ale to trzeba dobrze sprawdzić.

Ja mam 15kWh/m2/rok bez cystern,bez buforów,bez pakietów,bez okien na południe,ze stosunkowo słabą izolacją a kąpie się w wannie a nie we wiaderku a pomimo tego mam 1400kWh na cwu.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s