projekty

Za małe te pomieszczenia w pokoju 10m2 nie zrobisz sypialni dla 2 osób , no łóżko pietrowe pewnie ząłtwi problem ale chyba nie dla takich małych dzieci. Ogólnie bardzo ciasno w pomieszczeniach i potężny korytarz. Popracuj nad tym bo szkoda tej powierzchni. Co do wyskości 3 metry trochę duzo przy energooszcednym domu- było juz o tym.Mówiąc o małym metrażu miałam na myśli właśnie pokoje a nie całość Ja lubię wysokie pomieszczenia a ze względu na małe nasłonecznienie wysokie okna miały doświetlać pokoje. Tak planujemy sami stąd parterówka. Kupno gotowego projektu i adaptacja też będzie kosztowała ok. 4 tys., więc indywidualny nie wyniesie aż tyle więcej żeby się nie opłacało a będzie dopasowany do trudnej działki. Gotowych parterowych na moją działkę nie ma, a piętrowy awaryjnie mam wybrany. Robocizna za stan SSo (bez dachu) to jakieś 30-40 tys..Do zastanowienia. Rozkład trochę zmieniam, pokoje dziecięce będą miały po 12 m, taki pokój mamy teraz i na dwa łóżeczka to wystarczy, zabawki w drugim. Jednak największym problemem jest że będzie mało słońca w pokojach, wąska działka i wysoka zabudowa (domy piętrowe, dwupiętrowe naokoło), więc po pierwsze to się nie bardzo komponuje a po drugie sąsiedzi mnie zacieniają.

zakupiłem projekt budynku i zaczynam budowę dosłownie „na dniach”. Wybór padł akurat na ten budynek po długich poszukiwaniach. Co przekonało mnie do tego projektu – sporo argumentów jest mocno subiektywna, a główne to:
– nieduża powierzchnia (miało być w granicach 100m2),
– dobra orientacja wg stron Świata (przeszklona fasada wypada na naszej działce dokładnie na południe),
– zwarta i „prosta” bryła,
– „nowoczesny” wygląd,
– brak garażu lub możliwość jego usunięcia,
– odizolowane od salonu i z drzwiami pomieszczenie kuchni.

Wprowadziliśmy podczas adaptacji kilka zmian, wspominają o nich nawet poprzedni uczestnicy dyskusji:
– zamiana miejscami pomieszczenia kotłowni i łazienki,
– nieco przesunięte kominy od kominka i w kotłowni,
– wydzielony, dodatkowy pokój na piętrze (kosztem dwóch pozostałych),
– inne drobne.

Tyle że mi się ta parterówka bardzo podoba więc się upieram. w pełni się zgadzam, to jeszcze nie jest technologia na lampę do salonu , owszem jakieś oświetlenie pomocnicze w kuchni czy łazience, ale jeszcze nie do salonu, poza tym te żarówki LED które są na prawdę trwałe kosztują dosyć dużoJak oczyszczę  klimatyzacja Warszawa   działkę to wymierzę sobie gdzie stałby dom i jak by operowało słońce. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny i kolorystykę to byłoby coś w tym stylu tyle że bez tego portyku

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s