trasa wodociągu

Masz tą rurę w domu czy jej nie masz bo raz pisałeś że rura jest w domu i na mapkach a teraz podobno na mapkach jej brak.
Mówię o przyłączu z drogi do domu lub studzienki na działce. Na mapce którą dwa tygodnie temu zrobił geodeta i na podstawie której w tej chwili aktualizuje się mapa zasadnicza jest już to przyłącze (tak twierdzi przynajmniej geodeta, bo mapek nie widziałem – dostanę do ręki dopiero z pieczątkami ze starostwa).
Na mapce zasadniczej którą braliśmy z miesiąc czy dwa temu – jest w drodze, nie ma na naszej działce.
W rzeczywistości jest dociągnięta rura i jest studzienka przygotowana do montażu licznika (na moje amatorskie oko).

Jeśli kupiliście działkę bez zakupu udziału w drodze to rozumiem skąd te wszystkie kłopoty i niedomówienia. Mamy jeszcze działkę leśną (gwoli ścisłości ta z wodą ma status rolnej, tylko w MPZP jest przeznaczona pod budownictwo) i tam nie mamy udziału w drodze. Tak na marginesie, to do tej leśnej jedyny dojazd jest tą drogą z problematycznym wodociągiem. Tych działek leśnych są grube dziesiątki jak nie więcej. I nikt z tych działek leśnych nie ma udziału w tej drodze z wodociągiem. I nikt mi nie zabroni sprzedać udziału w tej drodze z wodociągiem komuś z właścicieli działek leśnych (a już pytali o taką możliwość, ale im tłumaczyłem, że to nie rozwiązuje żadnego problemu, a tylko stwarza nowe).
Według mnie współwłaścicieli drogi w której idzie główny wodociag musi być tyle ile jest działek. W innym przypadku kiedy ktoś się wyłamuje powstaje sytuacja w której sąsiad wybulił kasę za sąsiada, i w takiej sytuacji nawet z zezwoleniem od współwłaścicieli drogi może być kłopot

Po drugie to jeśli Wy kupiliście działkę od Kowalskiego który to sam inwestował w ten wodociag w drodze i przyłącza to nie może wam zdradzić jak to załatwić aby się bez problemów podłaczyć i zamontować licznik.

Uczynny i nadgorliwy może i jest ale według mnie to czy czasem on nie naciągnął was mówiąc o uzbrojeniu i przyłączach z których teraz nie można skorzystać ?
Inni kupili i już są podłaczeni a u was ciągle powstają jakieś kłopoty.

To jest według mnie bardzo podejrzane i należy się go konkretnie spytać czy warunkiem przyłączenia nie jest czasem współwłasność części udziałów w drodze.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s