źródła

W jakim stopniu pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii?
Na zawarte w tytule pytanie nie ma jednej, prostej odpowiedzi i może właśnie dlatego często dochodzi na tym polu do niejasności i sporów. W zależności od podejścia do tematu, jak również partykularnych interesów, można usłyszeć najróżniejsze odpowiedzi na tak zadane pytanie. Celem tego artykułu jest przedstawienie różnych możliwości spojrzenia na to zagadnienie i przedstawienie obiektywnych odpowiedzi. Przeprowadzone zostanie również porównanie z innymi technologiami oraz próba przewidzenia zmian, jakie nastąpią w przyszłości i będą miały znaczącą rolę w spojrzeniu na technologię pomp ciepła. 

To wszystko to wyłącznie hipokryzja : spalanie drewna z lasu to OŹE , ale już spalanie węgla ,który przecież nie przyleciał z kosmosu tylko jest „nieco starszym” drewnem już OŻE nie jest. To idiotyczne myślenie zakosztuje naszą gospodarkę i nas grube miliardy w najbliższych latach, do tego bez jakiegokolwiek sensu bo nawet gdyby nic nie spalać w całej Europie to i tak emisja CO2 będzie szybko rosła, bo mądre i silne gospodarki mają gdzieś te mecyje. Potem będziemy łkać, że kryzys i że nasza gospodarka niekonkurencyjna.
Pompa ma grzać , resztę zostawiam filozofom 🙂 Sama woda to odparuje, ale w wodzie zwykle są jakieś rzeczy !, proponuję izopropanol, nie musi być cz.d.a. , potem benzyna ekstrakcyjna, potem podgrzanie (n.p. opalarką) + suszenie czystym powietrzem i azotem. A swoją drogą to wytwórca nie wie do czego to ? 

W składzie, dla użytkownika PCi bez znaczenia (R410 = 50% R32+50%R125, wysokoprężny; R417 = 50%R134+ 46,6%R125+3,4%R600 – co wskazuje na możliwości retrofitu R22 do oleju mineralnego)
Na ~6kW tak, ale w mokrym i „szeroko”
Na obrazku widzimy dane (?) powietrznej dwustopniowej PCi, do „wynalazków” z tej części świata podchodziłbym z maksymalną ostrożnością (widziałem już PCi z EZR – tylko że on miał czasowy program stopnia otwarcia i NICZEGO nie regulował ???). Według moich osrożnych szacunków przyzwoita PCi powietrzna o tej samej mocy musi być droższa od glikolowej o 3000 EUR, a do tego samego obiektu o 60% mocniejsza !, uwaga na zaszranianie ! (jedyny patent na sensowny układ odszraniania należy oczywiście do polaka – prof. Bogusława Zakrzewskiego z PS)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s