prawie jak klimatyzator

Poszukuje urządzenia które potrafiłoby schłodzić mi drugi poziom mieszkania na poddaszu,około 40m2. Latem gdy są upały to na drugim poziomie mamy temperature od 27 do 30 stopni. Są nawet wydajne urządzenia klimatyzatory ale żeby je używać to musi być jeszcze rura wyprowadzona na zewnątrz która odprowadza ciepłe powietrze, i tu mam problem ponieważ wszystkie okna są w miare wysoko i są to okna pałaciowe, dlatego szukam innego rozwiązania. Czy są takie urządzenia które mogą obniżyć temperature w pomieszczeniu przynajmniej do 23 stopni ? W najgorszym przypadku mogłby być klimatyzator ale z jakąś długą rurą i mniejszą srednicą rury. Albo jakiś lepszy klimator.Tylko i wyłącznie z wyprowadzeniem wyrzutu na zewnątrz. Jednak zalecam jednostkę z agregatem zewnętrznym z powodu wydajności, możliwości serwisowych.A kolega rozważał możliwość montażu klimatyzatora naściennego?
urządzenie chłodzące wewnątrz pomieszczenia a agregat na zewnętrznej ścianie.
Wymagane przewiercenie się przez ścianę. Skoro to drugi poziom to na pierwszym poziomie musisz mieć ściany proste lub balkon. Więc miejsce na jednostkę zewnatrzną jest.
Na samym poddaszu możesz zastosować jednostkę wewnętrzną przypodłogową [coś jak kaloryfer].
Kwestia połączenia tego to juz firma instalująca.zrozum ze nie ma innego wyjścia albo otwór powietrzny w ścianie albo wyprowadzasz przewody gazowe do jednostki zewnętrznej. Chłopaki ci tylko proponują rozwiązania wizualne a zasada działania się nie zmienia ! Masz 3 możliwości:
1 – klimatyzator wewnętrzny i wyprowadzenie wyrzutu gorącego powietrza.
2 – klimatyzator z jednostką zewnętrzną i połączenie tego przewodami gazowymi + skropliny
3 – klima konwektor zasilany np. wodą lodową

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii klimatyzacja w domu i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s