klimatyzator z inwerterem

Takie zapytanie: jak to jest z tym inwerterem? Szukałem kliamtyzatora, który będzie służył głównie do dogrzewania i otrzymywałem sugestie, że „najlepiej te z inwerterm” bo mogą pracować przy niższych temperaturach na zewnątrz (nawet do -15’C).
W internecie wyczytałem, że działanie inwertera polega tylko na tym, że można regulować płynnie obroty sprężarki zamiast pracy „włącz-wyłącz” (są nawet ładne wykresy). Na pewno ograniczy to hałas ale skąd się biorą oszczędności związane ze zużyciem energii, a tym bardziej zdolnością do pracy przy niższych temeperaturach w przypadku grzania? Po prostu klimatyzator włącz-wyłącz na rozruch potrzebuje i pobiera dużo mocy na rozruch,Inverter nigdy nie zatrzymuje się,co oznacza brak zimnego startu,nie pobiera on tyle mocy i może pracować na niższych temp dlatego że czynnik ciągle jest w obiegu. Inverter nie ma za wiele wspólnego z pracą w niskich temperaturach. Poniżej -5*C klimatyzator zabija się lodem na wymienniku powietrza pełniącego latem rolę skraplacza (odparowanie czynnika poniżej 0*C), w wypadku klimatyzatorów typu SPLIT. W centralach klimatyzacyjnych jest nieco inaczej i tam ma to sens. Do domu inverter z całą pewnością zminimalizuje zużycie energii latem na chłodzenie. Najważniejsza cechą jest inna konstrukcja silnika sprężarki. To są silniki prądu stałego i tu fakt pozbycia się poślizgu magnetycznego w stosunku do tradycyjnych silników klatkowych sprawia, że sprawność układu jest wyższa. Dlatego też, warto przy takiej złożoności układu, jakim jest inwerter próbować jednak opierać się na uznanych markach. W tych urządzeniach istotny jest cały układ sterowania wydajnością, łącznie z elektronicznym zaworem rozprężnym, systemem regulacji obrotów wentylatora itd itp.
Nie wystarczy samo podłączenie standardowej sprężarki pod falownik, wystarczy choćby przyjrzeć się cenom sprężarek chłodniczych dostosowanych właśnie do pracy z falownikiem – te sprężarki są około dwu – trzykrotnie droższe od standardowych.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii klimatyzacja, montaż klimatyzacji i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s