Aparaty grzewczo wentylacyjne

Aparaty grzewczo wentylacyjne S przeznaczone są do ogrzewania i wentylacji pomieszczeń takich jak: hale przemysłowe, magazyny, warsztaty, pawilony handlowe, szklarnie itp. Uniwersalna konstrukcja pozwala na pracę na powietrzu obiegowym i świeżym, a przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń regulacyjnych (dźwignia ręczna lub siłownik z pozycjonerem) pozwalają na dowolne zmieszanie proporcji powietrza.
Materiał:
Aparaty grzewczo wentylacyjne S  mają zwartą obudowę wykonaną z blachy stalowej ocynkowanej pomalowanej proszkowo. Urządzenie wyposażone jest w wentylator osiowy z silnikiem o zewnętrznym wirniku. Łopaty sierpowe, odlewane ciśnieniowo z aluminium. Po stronie czerpnej wentylator zabezpieczony jest zintegrowaną siatką ochronną i nośną. Silniki jedno lub dwubiegowe (jednofazowe 230 [V], lub trójfazowe 400 [V],). Klasa ochrony IP 54, izolacji F lub B, wyważenia G 6,3 wg DIN ISO 1940. Wszystkie silniki posiadają zabezpieczenie termiczne przez zabudowany w uzwojeniach termokontakt. Silnik można regulować transformatorowymi regulatorami prędkości obrotowej, uzyskując więcej niż dwa biegi wentylatora.

Lamelowy wymiennik ciepła Cu/Al wykonany jest z miedzianych rurek i aluminiowych lamel o rozstawie od 1,8 do 3,0 [mm]. Dopuszczalna temperatura pracy 110 [oC], ciśnienie 1,6 [MPa]. Przyłącza medium grzewczego poprzez króćce gwintowane, wyposażone w gwintowane zaworki do odpowietrzenia oraz spustu medium grzewczego.

W przypadku pracy  klimatyzacja w domu na powietrzu pobieranym z zewnątrz, opcjonalnie wymiennik posiada zabezpieczenie w postaci termostatu przeciwzamrożeniowego. Nastawa zakresu min. 5 ÷ 7 [oC].

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii wentylacja, wentylatory i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s